Radiotelefon kamuflowany X1p. Wstęp.

Hytera X1p

Hytera X1p

Hytera X1p. Zachwalamy! Urządzenie małe, bardzo małe i lekkie. Jak wszystkie DMRy od Hytery jest dobrze wyważone. Solidna aluminiowa konstrukcja zapewnia przeżycie urządzenia podczas trudnych prób, np tych, kiedy radio porywają dzieci (dałem, niech mają trochę radości 😉 ). Funkcjonalnością przegania PD785, chociażby możliwością podłączenia akcesoriów Bluetooth. Pozbywamy się kabelków, co jest przydatne, gdy radio ma nie być widoczne. W standardzie GPS i Man Down. Tyle pochwał w tym poście. Teraz pora na rzeczy „be”…

Co pierwsze rzuca się w oczy po otwarciu i przejrzeniu zawartości niewielkiego pudełka, to brak skórzanego paska, który był w PD785 czy PD705. Jest taki prosty, materiałowy. Radio za tyle kasy i szmaciany pasek? Nie ma co… Owszem, można go sobie dokupić. Ale jednak IMO powinien być w zestawie.

PTT po złej stronie! Kilka dni i nadal nie umiem się przyzwyczaić do tego, że PTT jest po prawej stronie wyświetlacza. Owszem, można sobie z tym poradzić pewnym „ficzerem”, ale o tym później. Być może też mam za dużą dłoń, bo w przeciwieństwie do PD785, muszę używać obu dłoni do pełnego sterowania radiotelefonem.

Mimo tego, że urządzenie posiada najświeższy FW, po wejściu w programowanie radiotelefonu z poziomu klawiatury, w menu „Częstotliwość” pojawia się znany z PD785, bug TX/TX. Może w nowszej wersji… Może kiedyś…

Na finał dzisiejszych złośliwości złącze akcesoriów. Już tak było fajnie, już tak pięknie, a tu śruba na dole… Zwalam na karb miniaturyzacji, choć nie ukrywam, że złącze akcesoriów w PD785 jest rewelacyjne.

Poniżej krótki filmik ilustrujący wygląd i przedstawiający standardowe funkcje w menu.

Niedługo rozwinięcie, może jakieś plusy 😉 A zatem stay tuned for next eposide of BlogRadiowy.pl!

3 myśli w temacie “Radiotelefon kamuflowany X1p. Wstęp.

  1. Pingback: Wprowadzenie do Hytery X1p – kamuflowanego TRX DMR. | Łukasz Parysz, SQ9JTI

  2. Pingback: Hytera X1p. Krótka prezentacja video. | SP-DMR

  3. Pingback: X1p testów ciąg dalszy… I o tym, dlaczego czasem warto napisać o czymś źle. | BlogRadiowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.