Na pierwszy ogień Hytera PD785. Wrażenia ogólne.

Hytera PD785 DMR

Hytera PD785 DMR – wysyłanie wiadomości

W sobotę dostałem paczkę z radiotelefonem Hytera PD785. Krótko pierwsze spostrzeżenia, bo na dogłębne testy, lepsze zdjęcia i małe video nie miałem jeszcze czasu. Ale te już niedługo.

Zawsze śmieszyła mnie antena na środku w radiotelefonach Hytery. Ale dopiero po złapaniu jednego w dłoń doszedłem do wniosku, że nie jest to takie złe rozwiązanie. Radio jest zgrabne, a dzięki takiemu rozwiązaniu w umieszczeniu anteny jest dobrze wyważone. Dostępność przycisków i potencjometrów przy odpowiedniej wielkości dłoni pozwala na korzystanie z radia przy użyciu tylko jednej ręki.

Przeleciałem się na mrozie z radiem o poranku, by sprawdzić wyświetlacz i jego zachowanie przy niskich temperaturach. Nie zauważyłem spowolnienia wyświetlania. Z resztą ogólnie ekran dobrze wygląda, jest czytelny, z możliwością dopasowania jasności i kontrastu.

Co mi się podoba to przesyłanie wiadomości. Co prawda „MMSa” jeszcze nie wyślę, ale kto wie, kto wie… DMR się rozwija, ekran kolorowy jest 😉

Co jeszcze w pierwszym rzucie? Podstawy: polskie menu (CPS niestety jeszcze po angielsku), , dostęp do praktycznie wszystkich funkcji z poziomu radiotelefonu (poza zmianą częstotliwości, ale to jest dostępne z nowszym firmwarem), skórzany pasek na nadgarstek (tego nie ma w Motoroli, a zaprawdę powiadam, jest przydatne!), świetnie rozwiązane mocowanie akcesoriów ze śrubą na środku złącza.

Tyle. W tym tygodniu z pomocą któregoś z radiowych sąsiadów zrobię małe testy urządzenia i zamieszczę je asap na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.